O nas

KO-MED Centra Kliniczne to nowocześnie, prężnie działająca i stale rozwijająca się sieć ośrodków badań klinicznych własnych oraz partnerskich, działająca na rynku polskim od ponad 20 lat. W jej ośrodkach przeprowadzone zostało ponad 100 badań klinicznych od II do IV fazy.

Ośrodki Badań Klinicznych KO-MED Centra Kliniczne gwarantują wysoką jakość, efektywność oraz bezpieczeństwo prowadzonych badań, a na pierwszym miejscu zawsze stawiają pacjenta i jego dobro. Metody badawcze dostosowane są do standardów medycznych, prawnych, etycznych i naukowych panujących na całym świecie.

Za obszar zarządzania, administracji oraz wsparcia medycznego odpowiada wyspecjalizowana struktura organizacyjna w skład, której wchodzą doświadczeni koordynatorzy, aststenci medyczni, administratorzy danych oraz pielęgniarki i laborantyki. Ośrodki KO-MED Centra Kliniczne wielkorotnie otrzymywały status "high recruiter", a prowadzone monitoringi oraz audyty wykazują najwyższą jakość w realizowanych projektach badawczych.

Obszary terapeutyczne oraz leczone choroby

Badania kliniczne prowadzone są w szerokim zakresie wskazań terapeutycznych oraz jednostek chorobowych. Najczęściej spotykane przedstawiamy poniżej:

• kardiologia (choroba wieńcowa, zawał, nadciśnienie tętnicze, arytmie, niewydolność serca, hipertrójglicerydemia, nietolerancja statyn)
  • endokrynologia i diabetologia (cukrzyca t. 1 lub 2, polineuropatia, powikłania cukrzycowe)
  • choroby metaboliczne (otyłość, zaburzenia lipidowe)
  • neurologia (stwardnienie rozsiane, choroba Alzheimer’a, choroba Parkinsona, udar, leczenie bólu)
  • gastrologia (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohn’a, jelito drażliwe)
  • dermatologia (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik)
  • onkologia (rak płuca, pęcherza, prostaty, piersi, sutka, żołądka, jelita, nerki, narządów rodnych, głowy i szyi)
  • reumatologia (reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa, toczeń)
  • pulmonologia (astma, POChP)
  • nefrologia (niewydolność nerek, albuminuria, nefropatia cukrzycowa)