O nas

KO-MED Centra Kliniczne to nowocześnie, prężnie działająca i stale rozwijająca się sieć ośrodków badań klinicznych własnych oraz partnerskich, działająca na rynku polskim od ponad 20 lat. W jej ośrodkach przeprowadzone zostało ponad 100 badań klinicznych od II do IV fazy.

Ośrodki Badań Klinicznych KO-MED gwarantują wysoką jakość, efektywność oraz bezpieczeństwo prowadzonych badań, a na pierwszym miejscu zawsze stawiają pacjenta i jego dobro. Metody badawcze dostosowane są do standardów medycznych, prawnych, etycznych i naukowych panujących na całym świecie.

Za obszar zarządzania, administracji oraz wsparcia medycznego odpowiada wyspecjalizowana struktura organizacyjna w skład, której wchodzą doświadczeni koordynatorzy, aststenci medyczni, administratorzy danych oraz pielęgniarki i laborantyki. Ośrodki KO-MED wielkorotnie otrzymywały status "high recruiter", a prowadzone monitoringi oraz audyty wykazują najwyższą jakość w realizowanych projektach badawczych.

Obszary terapeutyczne oraz leczone choroby

Badania kliniczne prowadzone są w szerokim zakresie wskazań terapeutycznych oraz jednostek chorobowych. Najczęściej spotykane przedstawiamy poniżej:

kardiologia (choroba wieńcowa, zawał, nadciśnienie tętnicze, arytmie, niewydolność serca, hipertrójglicerydemia, nietolerancja statyn)

endokrynologia i diabetologia (cukrzyca t. 1 lub 2, polineuropatia, powikłania cukrzycowe)

choroby metaboliczne (otyłość, zaburzenia lipidowe)

neurologia (stwardnienie rozsiane, choroba Alzheimer’a, choroba Parkinsona, udar, leczenie bólu)

gastrologia (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohn’a, jelito drażliwe)

dermatologia (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik)

onkologia (rak płuca, pęcherza, prostaty, piersi, sutka, żołądka, jelita, nerki, narządów rodnych, głowy i szyi)

reumatologia (reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa, toczeń)

pulmonologia (astma, POChP)

nefrologia (niewydolność nerek, albuminuria, nefropatia cukrzycowa)