2 października 2019 roku odbyła się konferencja pt. „Współpraca stanu Wisconsin z województwem lubelskim w obszarze rozwoju systemu opieki zdrowotnej, edukacji medycznej i badań klinicznych” w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Partnerem strategicznym konferencji był KO-MED Centra Kliniczne.

Była to doskonała okazja do wysłuchania ciekawych wystąpień naukowców i praktyków z kraju i zagranicy. Szczególnie godne uwagi były prezentacje doświadczeń naszych amerykańskich partnerów z Medical College of Wisconsin w zakresie doskonalenia procesów leczenia, badań klinicznych oraz organizacji systemu opieki zdrowotnej.

Gospodarzem konferencji był Wojewoda Lubelski, a współorganizatorem Fundacja Międzynarodowej Współpracy na rzecz Inwestycji oraz Innowacji w Biznesie.

Podczas spotkania Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek i członek zarządu województwa lubelskiego Sebastian Trojak wręczyli pamiątkowe grawertony. Wyróżnienia w uznaniu za wkład w zacieśnianie współpracy województwa lubelskiego ze Stanem Wisconsin w zakresie medycyny oraz budowaniu przyjaznych relacji międzyludzkich otrzymali: Stephen Hargarten profesor na Wydziale Medycyny Ratunkowej, Medical College of Wisconsin,  James P. Thomas dyrektor Centrum Onkologii, Medical College of Wisconsin,  oraz Grzegorz Telega dyrektor medyczny programu leczenia chorób wątroby i przeszczepów wątroby u dzieci, wykładowca w Medical College of Wisconsin.

Z kolei ze strony polskiej grawertony otrzymali: Marek Konieczny prezes Zarządu KO-MED Centra Kliniczne, a także Stanisław Pisarski doradca strategiczny w procesach naprawczych podmiotów medycznych, prezes Zarządu Factor Consulting.

Wyróżnienia przyznano m.in. za wkład w zacieśnianie współpracy województwa lubelskiego ze Stanem Wisconsin w zakresie medycyny, rozwój badań klinicznych, budowaniu przyjaznych relacji międzyludzkich, jak również inicjowanie przedsięwzięć mających znaczący wpływ na budowanie pozytywnego wizerunku Województwa Lubelskiego w Polsce i za granicą, wspieranie wiedzą i doświadczeniem organizacji Kongresu Polsko-Amerykańskiego.

Konferencja była także okazją do świętowania faktu podpisania przez KO-MED Centra Kliniczne umowy o współpracy z Medical College of Wisconsin oraz rozpisania pierwszych wspólnych projektów.